Centrum pro rodinu
Jitřenka Hranice

736239179
cprhranice@ado.cz

MENU

Pro manžele

Nejen jeden z pohledů na přirozenou rodinu naleznete v tomto videu:

 

Zveme mladé manželské páry, které by se chtěly zapojit do manželského společenství, na setkání ve čtvrtek 23. září od 17 hodin na faře v Hranicích (Školní nám. 38, naproti ZUŠ)  Program: sdílení, video a diskuse k tématům exhortace Amoris laetitia.

Zveme vás na kurz pro manželské páry Animáro, pokud byste se chtěli více zapojit do pastorace rodin ve svých farnostech.  

Milé manželské a partnerské pár, máme pro vás adventní dárek. Udělejte si 40 minut času pro sebe. Uvařte si kávu, voňavý čaj nebo punč. A přijměte pozvání na návštěvu k manželům Ireně a Petrovi Smékalovým. 

Srdečně zveme manželské i partnerské dvojice na vynikající kurz Manželské večery. Tento kurz začne ve středu 27. února v 18 hodin v restauraci Nadsklepí v Lipníku nad Bečvou.

Manželské páry, které mají zájem setkávat se, společně se sdílet, modlit se za svá manželství a také se vzdělávat, se mohou 1x měsíčně setkávat na Manželském společenství (dříve Večery pro manželství). Tato setkání se konají pravidelně 1x měsíčně vždy ve středu od 17 hodin. 

V březnu se sejdeme ve středu 27. od 17 hodin na faře v Hranicích.

Kurz pořádáme většinou na podzim nebo začátkem nového roku a tvoří ho osm setkání. Záměrem kurzu je pomoci všem manželským párům posílit a prohloubit jejich partnerský vztah. 

Inspiraci i informace můžete nlézt na novém webu o manželství

V rámci Národního týdne manželství, ale i během roku připravujeme pro manžele přednášky a besedy s odborníky nebo setkání s jinými manželskými páry, které jsou ochotny podělit se o své zkušenosti s budováním dobrého manželství. Aktuální informace naleznete na našem webu v kalendáři a aktualitách.

Podkategorie

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Kromě ČR se k iniciativě připojily další země, např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko, Polsko a USA.  Partnery NTM v ČR jsou Síť mateřských center, Společnost pro podporu rodiny, Etické fórum ČR, Asociace manželských poradců, nakladatelství Návrat domů, ACET, Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, Asociace center pro rodinu a další organizace. Svou podporu iniciativě vyjádřila i Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví.

Cíle NTM:

  • posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství
  • motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství
  • propagovat programy i iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů v České republice.

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

Časopis IN

GIVT

 logo givt

2021 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprhranice@ado.cz