Centrum pro rodinu
Jitřenka Hranice

736239179
cprhranice@ado.cz

MENU

Kurz pořádáme většinou na podzim nebo začátkem nového roku a tvoří ho osm setkání. Záměrem kurzu je pomoci všem manželským párům posílit a prohloubit jejich partnerský vztah. 

V roce 2019 chystáme další běh Manželských večerů. Začneme ve středu 27. února v 18 hodin. Tentokrát proběhnou večery v Lipníku nad Bečvou v restauraci Nadsklepí ve spolupráci s CPR Ráj v Pavlovicích u Přerova.

manželské večery

na oficiální pozvánku MV se můžete kouknout zde :-)

Na tom, zda v manželství žijete méně než dva roky nebo přes třicet let, vůbec nezáleží.
Kurz dává manželům výbornou příležitost strávit čas spolu jako pár a přitom se zabývat důležitými otázkami svého manželství. Manželské večery jsou velice praktické, pomohou vám získat a osvojit si důležité dovednosti, abyste mohli vytvořit hezké manželství na celý život.

Logo MV

Každý večer dostanete příležitost užít si spolu dobrou večeři a přitom naslouchat a povídat si. Večeře při svíčkách navozuje pocit, jako byste si vyšli 'na rande'. Po večeři následuje „promluva" na téma večera, v našem kursu bude promítána z DVD. Pak přijde čas na kávu a na diskusi – promluva je proložena cvičeními, která děláte spolu jako pár. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. Skupinová diskuse není součástí kurzu, soukromí párů je plně respektováno. Na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nevybírá, ani nehodnotí, jde čistě o váš prospěch. Cvičení vám má napomoci pokračovat v rozhovoru i doma.

Témata jednotlivých večerů :

  1. Vybudovat pevné základy
  2. Umění komunikace
  3. Řešení konfliktů
  4. Síla odpuštění
  5. Láska v akci
  6. Rodiče a rodiče partnera
  7. Manželská sexualita
  8. Večírek Manželských večerů – V čem spočívá hezké manželství ?

Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět. Manželské večery se dnes konají ve více než 28 státech světa. Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, velmi prospěje všem manželským párům. Kurz vysoce ocenily i mnohé páry z necírkevního prostředí.

Pro páry, které absolvovaly kurs Manželské večery, můžeme připravit volné pokračování Manželství na dobré cestě.

V případě zájmu můžeme tyto kursy uspořádat ve Vaší farnosti nebo Vaší obci.

Více o kurzu na www.manzelskevecery.cz

odkaz na reportáž na TV NOVA, a reportáž ze Zábřehu

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

Časopis IN

GIVT

 logo givt

2021 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprhranice@ado.cz